Chicago II: Een klassieker opnieuw gemixt door Steven Wilson

Chicago II: Een klassieker opnieuw gemixt door Steven Wilson

Chicago II, het tweede album van de band Chicago uit 1970, is als je het mij vraagt een van de vetste platen van de jaren '70. Ik ging dus even goed zitten voor deze nieuwe mix van niemand minder dan Steven Wilson! Dat remixen deed ie trouwens al in 2016, maar hij verschijnt nu pas als losse dubbel LP op vinyl (hiervoor alleen in een boxset).

Van CTA naar II

Chicago begon hun carrière als Chicago Transit Authority, een naam die ze na juridische druk al snel moesten inkorten tot simpelweg Chicago. Hun tweede plaat kreeg dan ook de eenvoudige titel Chicago, maar werd al snel bekend als Chicago II.

Op dit album horen we een jonge band die de grenzen van rockmuziek oprekt met jazzinvloeden, politieke teksten én een driekoppige blazerssectie die net zo hard rockt als de gitaren. Van de hits “25 or 6 to 4” en “Make Me Smile” tot het bijna klassieke “Ballet for a Girl in Buchannon”. Dit is een plaat waarop muzikaliteit en ambitie hand in hand gaan.

Steven Wilson’s mix: terug naar de kern

Steven Wilson is bekend zijn geweldige soloplaten, de band Porcupine Tree én van zijn remixen van o.a. Yes, King Crimson en Jethro Tull. Voor deze Chicago heruitgave heeft hij de originele multitrack tapes onder handen genomen. En zoals we van hem gewend zijn, is het resultaat een mix die niet alleen helderder klinkt, maar ook dichter bij de intentie van de muzikanten lijkt te liggen. Wat opvalt: de instrumenten hebben meer ruimte gekregen. De blazers knallen uit je speakers zonder het geheel te overstemmen, en de vocalen klinken warmer en directer. en misschien wel het meest opvallende: het drumwerk van Danny Seraphine komt beter tot zijn recht.

Voor de doorgewinterde fan is dit een kans om het album opnieuw te ontdekken, met frisse oren. Maar ook voor wie Chicago nog niet goed kent, is dit een perfect startpunt: een album dat zowel uitdagend als toegankelijk is, en dat in deze versie klinkt zoals het altijd had moeten klinken! 

Dus: zet die naald op het vinyl, gooi de volumeknop open, en laat je verrassen door deze frisse mix van Chicago II. En als je 'm nog niet hebt… je raadt het al: bij Bob’s Vinyl ligt-ie voor je klaar. Bestel hem hier:

Terug naar blog

Reactie plaatsen

Let op: opmerkingen moeten worden goedgekeurd voordat ze worden gepubliceerd.